logo02
Obavijest o održavanju susreta entomologa u Sloveniji
/*Napomena: Poziv je na slovenskom jeziku.   SLOVENSKO ENTOMOLOŠKO DRUŠTVO ŠTEFANA MICHIELIJA V LJUBLJANI Biološki inštitut ZRC SAZU SI–1000 Ljubljana, Novi trg 5 Tel.: + 386 (0)41 04 612

VABILO

Spoštovani člani! Slovensko entomološko društvo Štefana Michielija v Ljubljani in Društvo za proučevanje in ohranjanje metuljev Slovenije Vas vljudno vabita na

43. SREČANJE ENTOMOLOGOV SOSEDNJIH DEŽEL,

ki bo v nedeljo 16. oktobra 2016 v predavalnici Notranjskega muzeja Postojna Kolodvorska ulica 3, Postojna, Slovenia http://www.notranjski-muzej.si/ , http://www.karstmuseum.com/ Prosto parkiranje je zagotovljeno na dvorišču za muzejsko stavbo

PROGRAM 9:30 Otvoritev in pozdravni nagovor 9:40 PREDAVANJA: • Pregled razširjenosti ovničev (Zygaenidae; Lepidoptera) Slovenije *Stanislav Gomboc, Gerhard Tarmann, Ana Nahirnić, Franci Rebeušek, Barbara Zakšek, Bojan Zadravec, Radovan Štanta, Matjaž Zadrgal, Nika Kogovšek, Mojmir Lasan, Slavko Polak, Helmut Deutsch, Jurij Rekelj, Predrag Jakšić

120 letnica rojstva Egona Pretnerja (1896-1982)

• »Hroščar« Egon Pretner (1896-1982) – film 10 min. *Peter Tonkli Odmor

• Egon Pretner kot speleolog *Andrej Mihevc

• Dnevnik speleobiologa Egona Pretnerja *Slavko Polak

MED SREČANJEM BO NA OGLED RAZSTAVA; 120 LETNICA ROJSTVA EGONA PRETNERJA (1896-1982) Na srečanju boste lahko uredili tudi vse organizacijske zadeve, kot so članstvo, članarina ter (tisti, ki ga še nimate) dobili društveno glasilo Acta entomologica slovenica ter bilten Trdoživ. Vse dodatne informacije so Vam na voljo tudi po elektronski pošti slavko.polak@guest.arnes.si.

Vljudno vabljeni! Slavko Polak, predsednik SEDŠM Postojna 4.10.2016